Division: U10DC                                                                                 show traditional schedule

 Division Standings
TeamGamesWinsLosesTiesFFPtsGFGAGuest Games
 GE LAKERS FC WHITE 1 1 0 0 0 3 3 1 0
 LEGACY U10 BLUE 1 1 0 0 0 3 6 0 0
 ELM AYSO EX U10G 1 1 0 0 0 3 3 0 0
 UNITED SA ELITE WHITE 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 FIREBIRDS SC FLASH 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 LISLE GU10 SELECT 0 0 0 0 0 0 0 0 0
 NEWTON HEATH PEGG 1 0 1 0 0 0 0 6 0
 CHICAGO EDGE GU10 SELECT 1 0 1 0 0 0 1 3 0
 LG CELTICS DOBUNNI 1 0 1 0 0 0 0 3 0
 TEAM ELMHURST PREMIER 0 0 0 0 0 0 0 0 0
note: table above does not take into account tie-breakers  

 Division Games (40)
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 1   76  Sun 4/13 9:00am  LG CELTICS DOBUNNI  0    L  ELM AYSO EX U10G  3    W  [259] SPRING AVE SCHOOL
 1   142  Sun 4/13 10:30am  GE LAKERS FC WHITE  3    W  CHICAGO EDGE GU10 SELECT  1    L  [181] ACKERMAN FIELD
 1   343  Sun 4/13 2:00pm  UNITED SA ELITE WHITE    FIREBIRDS SC FLASH    [231] MCDONALD'S SOCCER FIELD
 1   143*  Sun 4/13 10:30am
Sun 4/13 2:30pm
 LEGACY U10 BLUE  6    W  NEWTON HEATH PEGG  0    L  [484] SPENCER SCHOOL COMPLEX
Gilbert Park, Lagrange
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 2   1378*  Sun 5/11 1:00pm
Sat 4/19 9:00am
 TEAM ELMHURST PREMIER    UNITED SA ELITE WHITE    [119] ELDRIDGE EAST
[231] MCDONALD'S SOCCER FIELD**
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 3   1852*  Sun 5/18 2:45pm
Sat 4/26 3:15pm
 CHICAGO EDGE GU10 SELECT    FIREBIRDS SC FLASH    [940] IRVING SCHOOL
[740] WILLARD SCHOOL
 3   1906*  Sun 5/18 4:00pm
Sat 4/26 4:45pm
 ELM AYSO EX U10G    LISLE GU10 SELECT    [116] BERENS PARK
[681] ELDRIDGE NORTH
 3   704  Sun 4/27 2:00pm  NEWTON HEATH PEGG    TEAM ELMHURST PREMIER    [212] VEECK PARK
 3   735  Sun 4/27 2:45pm  CHICAGO EDGE GU10 SELECT    LG CELTICS DOBUNNI    [940] IRVING SCHOOL
 3   744  Sun 4/27 3:00pm  FIREBIRDS SC FLASH    GE LAKERS FC WHITE    [533] WESTMORE WOODS
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 4   1626*  Sun 5/18 10:30am
Sat 5/3 2:00pm
 GE LAKERS FC WHITE    TEAM ELMHURST PREMIER    [181] ACKERMAN FIELD
 4   555*  Sun 4/27 11:30am
Sat 5/3 4:30pm
 LISLE GU10 SELECT    UNITED SA ELITE WHITE    
 4   1165*  Sun 5/4 4:00pm
Sat 5/3 4:45pm
 ELM AYSO EX U10G    CHICAGO EDGE GU10 SELECT    [116] BERENS PARK
[681] ELDRIDGE NORTH
 4   888*  Sun 5/4 10:30am
Sun 5/4 9:30am
 GE LAKERS FC WHITE    LISLE GU10 SELECT    [181] ACKERMAN FIELD
 4   1088  Sun 5/4 2:00pm  UNITED SA ELITE WHITE    NEWTON HEATH PEGG    [231] MCDONALD'S SOCCER FIELD
 4   815*  Sun 5/4 9:00am
Sun 5/4 4:00pm
 LG CELTICS DOBUNNI    FIREBIRDS SC FLASH    [259] SPRING AVE SCHOOL
[280] IDEAL SCHOOL
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 5   889*  Sun 5/4 10:30am
Wed 5/7 6:30pm
 LEGACY U10 BLUE    TEAM ELMHURST PREMIER    [484] SPENCER SCHOOL COMPLEX
 5   792*  Sun 4/27 4:00pm
Fri 5/9 6:00pm
 ELM AYSO EX U10G    LEGACY U10 BLUE    [116] BERENS PARK
[681] ELDRIDGE NORTH
 5   1448  Sun 5/11 2:00pm  NEWTON HEATH PEGG    GE LAKERS FC WHITE    [212] VEECK PARK
 5   1482  Sun 5/11 2:45pm  CHICAGO EDGE GU10 SELECT    LEGACY U10 BLUE    [940] IRVING SCHOOL
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 6   1561  Sun 5/18 9:00am  LG CELTICS DOBUNNI    NEWTON HEATH PEGG    [259] SPRING AVE SCHOOL
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 7   2044  Sun 6/1 11:30am  LISLE GU10 SELECT    CHICAGO EDGE GU10 SELECT    
 7   2129  Sun 6/1 1:00pm  TEAM ELMHURST PREMIER    LG CELTICS DOBUNNI    [119] ELDRIDGE EAST
 7   2198  Sun 6/1 2:00pm  NEWTON HEATH PEGG    ELM AYSO EX U10G    [212] VEECK PARK
 7   2241  Sun 6/1 3:00pm  FIREBIRDS SC FLASH    LEGACY U10 BLUE    [533] WESTMORE WOODS
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 8   2199*  Sun 6/1 2:00pm
Sat 6/7 9:30am
 UNITED SA ELITE WHITE    GE LAKERS FC WHITE    [231] MCDONALD'S SOCCER FIELD
 8   2936*  Sun 6/15 2:00pm
Sat 6/7 3:00pm
 NEWTON HEATH PEGG    FIREBIRDS SC FLASH    [212] VEECK PARK - west
 8   2653*  Sun 6/8 4:00pm
Sat 6/7 4:45pm
 ELM AYSO EX U10G    TEAM ELMHURST PREMIER    [116] BERENS PARK
[681] ELDRIDGE NORTH
 8   2302*  Sun 6/8 9:00am
Sun 6/8 8:30am
 LG CELTICS DOBUNNI    UNITED SA ELITE WHITE    [259] SPRING AVE SCHOOL
 8   1627*  Sun 5/18 10:30am
Sun 6/8 12:30pm
 LEGACY U10 BLUE    UNITED SA ELITE WHITE    [484] SPENCER SCHOOL COMPLEX
 8   2596*  Sun 6/8 2:45pm
Sun 6/8 2:30pm
 CHICAGO EDGE GU10 SELECT    NEWTON HEATH PEGG    [940] IRVING SCHOOL
 8   2603  Sun 6/8 3:00pm  FIREBIRDS SC FLASH    LISLE GU10 SELECT    [533] WESTMORE WOODS
 8   2367*  Sun 6/8 10:30am
Sun 6/8 3:30pm
 LEGACY U10 BLUE    GE LAKERS FC WHITE    [484] SPENCER SCHOOL COMPLEX
 8   1295*  Sun 5/11 11:30am
Sun 6/8 6:30pm
 LISLE GU10 SELECT    LG CELTICS DOBUNNI    
WkGame #Date/TimeHome TeamsHome ScoreAway TeamsAway ScoreField
 9   274*  Sun 4/13 1:00pm
Tue 6/10 5:30pm
 TEAM ELMHURST PREMIER    LISLE GU10 SELECT    [119] ELDRIDGE EAST
**
 9   1490*  Sun 5/11 3:00pm
Sat 6/14 5:00pm
 FIREBIRDS SC FLASH    ELM AYSO EX U10G    [533] WESTMORE WOODS
 9   2737  Sun 6/15 10:30am  GE LAKERS FC WHITE    LG CELTICS DOBUNNI    [181] ACKERMAN FIELD
 9   2779  Sun 6/15 11:30am  LISLE GU10 SELECT    LEGACY U10 BLUE    
 9   2871  Sun 6/15 1:00pm  TEAM ELMHURST PREMIER    CHICAGO EDGE GU10 SELECT    [119] ELDRIDGE EAST
 9   2935  Sun 6/15 2:00pm  UNITED SA ELITE WHITE    ELM AYSO EX U10G    [231] MCDONALD'S SOCCER FIELD
    * indicates game change                                                            + indicates guest players used

Sat Apr 19, 2014 12:29am


  website by Pientka Design LLC © copyright 2014 Illinois Women's Soccer League